CO SE NAUČÍTE?

  • Stříhat – dámské, pánské, dětské střihy
  • Odbarvovat, barvit, melírovat, vytvářet módní účesy
  • Upravovat vlasy do náročných společenských účesů – svatba, ples atd.
  • Holit vousy a upravovat tvar  a barvu knírů a plnovousů
  • Poradenství v péči o vlasy a užívání vhodných kadeřnických přípravků.

kód oboru 69-51-H/01

ODBORNÝ VÝCVIK

Probíhá každý druhý týden ve školních provozovnách ve Vizovicích, Vsetíně, Zlíně, Otrokovicích a v Kroměříži. Žáci pracují jak na sobě, tak na zákaznících. V průběhu výuky využívají nejnovější kadeřnické přípravky různých firem a nejmodernější přístrojovou techniku. Součástí výuky je i souvislá týdenní odborná praxe ve firmách a výměnná stáž v zahraničí.

TEORETICKÉ VYUČOVÁNÍ

Skládá se ze všeobecných předmětů navazujících na základní školu a z odborných předmětů, které navazují a doplňují odborný výcvik. Výuka probíhá ve škole ve Vizovicích.

UPLATNĚNÍ

Profesionální kadeřník v salonech a  vizážistických studiích. Prodej kadeřnických výrobků. Poradenství v péči o vlas a vlasovou pokožku.

SPOLUPRÁCE S FIRMAMI

MJC Zlín, Londa  CZ., Wella CZ. Vitality´s s jejichž produkty žáci pracují na odborném výcviku. Odborné semináře firem na téma módní střihy a účesy, nové trendy v barvení,  melírování vlasů a úpravě vlasů.

ÚSPĚŠNÍ ABSOLVENTI

Nejčastěji si doplňují své vzdělání ve 2letém denním nástavbovém studiu s maturitou „Vlasový specialista“  a nebo úspěšně podnikají ve svém oboru.

Monika Minaříková – technolog firmy MJC Zlín, Lukáš Máčala - úspěšný absolvent Wella akademie, pracovník prestižního pražského salonu aj.

SOUTĚŽE

Úspěchy žáků školy v celostátních a mezinárodních soutěžích mladých kadeřníků za poslední dva roky:

3x 1. místo v mezinárodních soutěžích

2x 1. místo v celostátních soutěžích