Zanedlouho to bude rok, co náš žák Jiří Hoššo, kadeřník 3. ročníku, finalista celorepublikového soutěžního projektu „PročByNe?“ (v té době ještě žák 2.ročníku), absolvoval stáž u kadeřníka hvězd Martina Tyla v Praze. Tento úžasný projekt dal možnost mladým studentům nakouknout pod ruce významným odborníkům, kteří v životě již hodně dokázali. Jirka si svou stáž nejen užil a zažil plno nových a cenných zkušeností, ale nahlédl také k velkým focením např. pro časopis Harper's Bazaar nebo Dolcevita a seznámil se s osobnostmi jako je Tereza Maxová, Daniela Peštová apod. Navíc, začátkem roku 2017 byl vybrán, aby s partou mladých, motivovaných lidí vycestoval na týdenní pobyt do Bruselu, kde bude prezentovat Českou republiku a kadeřnický projekt na českém velvyslanectví.

V angličtině musel odprezentovat svou odbornost, své zážitky i úspěchy, kterých na stáži dosáhl.

V Bruselu se každý den scházeli s europoslankyní paní Martinou Dlabajovou.  Ta je v rámci pobytu pozvala  i do Evropského parlamentu, kde zhlédli její prezentaci a také velmi poučnou a inspirující přednášku pana Hodače.

A co na to říká Jirka?

Prezentace projektu „PročByNe?“ v Bruselu byla úžasná. Cesta letadlem, krásný hotel, výborné jídlo, motivovaní a inspirativní lidé, Evropský parlament, památky v Bruselu a plno dalších zážitků.
Celý projekt byl pro mě obrovskou a cennou životní zkušeností. Dal mi i silnou potřebu naučit se perfektně anglicky, abych se mohl dál vzdělávat na zahraničních stážích. Ještě jednou strašně moc děkuji projektu PročByNe? Za vše, co pro mě udělali a za to jak se mi všichni věnovali. Moje velké poděkování a vděčnost však patří i naší škole, že mi nabídli zúčastnit se soutěže a že mi po celý rok umožnili vykonávat odborný výcvik formou stáže v Praze včetně týdenního pobytu v Bruselu.