Zájezd do adventní Vídně

Advent se slaví nejen u nás, ale po celém světě, a tak jsme se rozhodli zavítat do sousedního Rakouska, abychom nasáli atmosféru tamního prostředí. Lákala nás především návštěva vídeňských adventních trhů, které jsou známé svou kouzelnou vánoční atmosférou.

Ve středu 13. prosince jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili autobusem z Vizovic, odkud nás pan řidič bezpečně převezl na místo určení. Abychom se na adventní trhy dostali až k večeru a mohli si užít atmosféru s rozzářenými světly, naplánovali jsme si celý den velmi aktivně.

První zastávka byla v nákupním centru G3, kde jsme si mohli nakoupit nějaké ty vánoční dárečky. Poté nás autobus vysadil v centru Vídně a my se vydali k bývalé dělostřelecké věži. Ta byla totiž nedávno přestavěna a vznikla zde unikátní ZOO, akvárium a svět oceánu – Haus Des Meeres. Ve 12 patrech jsou umístěna malá i velká akvária, terária a další expozice, ve kterých jsme mohli vidět fantastické živočichy jako např. želvy, rejnoky, žraloky, hady, pavouky, rybičky a dokonce i opičky a papoušky. Odměnou po vystoupaných patrech nám byl také fantastický výhled na celou Vídeň z terasy ve 12. patře.

Po tomto skvělém zážitku jsme se s naším průvodcem Honzou vydali k vídeňské radnici. Po cestě jsme míjeli mnoho historických budov a zajímavých míst, o kterých jsme se dozvěděli spoustu informací. Začalo se stmívat a my jsme se již opravdu těšili na adventní trhy. Obzvláště lákavá byla ochutnávka vánočního punče nebo voňavých rakouských dobrot. Také nás nadchlo velké množství stánků nabízejících krásné vánoční ozdoby, drobné dárky, sladkosti a ručně vyráběné předměty.

Nasáli jsme vánoční atmosféru, rušnými vídeňskými ulicemi plnými krásné vánoční výzdoby jsme se přesunuli zpět k autobusu a vyrazili domů. Unavení, ale plní zážitků jsme dorazili do Vizovic v pozdních večerních hodinách. K plnohodnotnému zážitku nám snad chyběl jen ten sníh (pro tu pravou vánoční atmosféru), ale i přesto jsme si tento den skvěle užili.