Tvůrci panenky: Žákyně 2. ročníku oboru Krejčí – Černotová Barbora, Doláková Denisa, Hercíková Ester, Chýlková Štěpánka, Machalcová Šárka, Vlčáková Veronika
 
Vizovjanka, odbornice z Valašska
 
To je cérka -
kosmetička, oděvnice
fotografka, kadeřnice
Pod jejím dohledem vady mizí -
najednou je ti občanka cizí!!
Chceš-li změnu, krásná být,
přijeď do Vizovic na pobyt..
 
          Střední škola oděvní a služeb Vizovice se zapojuje do projektů mobility osob odborného vzdělávání od roku 2005. Během této doby se různých projektů zúčastnily následující obory studia – Kadeřník, Kosmetické služby a Fotograf. Studenti vyjížděli na odborné stáže s cílem zvýšit svou odbornost a uplatnitelnost na trhu práce.
 
         Na odborné stáže si studenti až doposud se sebou brali různé vlastní talismany, které jim měly přinášet štěstí a připomínat domov. Z tohoto důvodu se ve škole soutěžní výzva DZS „Vyrob panenku – symbol účastníka stáže“ setkala s velmi pozitivním ohlasem a chutí se zúčastnit. Žákyně 2. ročníku oboru Krejčí vytvořily školní talisman, hadrovou panenku Vizovjanku  symbolizující všechny obory školy. Panenka je vyrobena z bavlněného materiálu, který je velmi příjemný na dotek, ale i praktický na údržbu. Její příslušenství a doplňky jsou vytvořeny z modelovací hmoty Fimo. Panenčino jméno je inspirováno městem Vizovice na připomínku místa školy, tedy jejího rodiště.
 
            Naše Vizovjanka je vybavena stylovým batůžkem, ve kterém je vše, co potřebuje na své cesty mobility dle příslušného oboru. Během chvilky může být fotografkou, kosmetičkou, kadeřnicí či krejčovou, a to díky doplňkům, které jí její tvůrkyně vyrobily. Panenka má moderní outfit na focení krás měst, ale i pracovní oděv do profesionálních salonů. Posledním neodmyslitelným doplňkem naší Vizovjanky je široký úsměv, se kterým je každý den růžovější.

21.12.2017 obdržela certifikát o účasti v soutěži