28.3 2023 proběhlo vyhlášení 11. ročníku soutěže v digitální fotografii PHOTOCONTEST. Tato soutěž je součástí rozsáhlého vzdělávacího projektu PHOTOBASE určeného studentům středních škol a žákům 2. stupně základních škol celé České republiky a je zakončena výstavou v Novoměstské radnici v Praze a letní školu fotografování PHOTOCAMP ve spolupráci s firmou Nikon. Letošního ročníku se účastnilo 464 studentů ze 62 škol celé České republiky. Odborná porota ohodnotila 1523 soutěžních fotografií (480 ZŠ a 1043 SŠ) a pracovala v tomto složení: Ivan Látal, Jan Neubert, Ivan Bárta, Pavlína Krupová a Zdeňka Veselá.

A jak se umístili naši žáci? Pět postoupilo do finálového kola – ze třetího ročníku oboru fotograf Gabriela Kozubíková a Barbora Skácelová a z prvního ročníku oboru fotograf Jana Stojaníková, Adéla Surovcová  a Eliška Drábiková.

Ve finálovém kole v kategorii Práce vybojovala Gabriela Kozubíková 2.místo, Jana Stojaníková 3.místo, v kategorii Symetrie, asymetrie vybojovala Barbora Skácelová 2.místo a Adéla Surovcová 3.místo. Naše škola se zároveň stala vítěznou školou 11. ročníku této soutěže. Našim studentům a jejich učitelům patří velké poděkování za jejich práci.