Sportovně turistický kurz, Velké Karlovice, 17. – 20.6.2024


V pondělí 17.června 2024 začal pro studenty 2. ročníků, kteří si vybrali možnost ubytování na chatě Kyčerka ve Velkých Karlovicích, sportovní kurz. Sraz byl v 8:00 před školou ve Vizovicích. Do přívěsu autobusu se naložila kola, udělali jsme si společnou fotku a přesunuli se do Vsetína na parkoviště u hokejového stadionu Na Lapači. Zde 19 studentů pod vedením vedoucího kurzu Mgr. Libora Kamenáře a učiteli Mgr. Martinou Rulfovou a Mgr. Petrem Paštěkou nasedlo na kola a vydali jsme po cyklostezce proti toku Vsetínské Bečvy na 30-ti km cyklovýlet do Velkých Karlovic. Ostatní studenti pokračovali s paní učitelkou Mgr. Sylvou Máčalovou autobusem k chatě Kyčerka, kde všem připravili ubytování a dřevo na večerní táborák. Po příjezdu cyklistů se všichni ubytovali. Po obědě jsme téměř celé odpoledne strávili na vnitřní plaveckém bazéně ve Velkých Karlovicích plaváním, jízdou na tobogánu a dalšími vodními hrátkami. Večerní táborák jsme si zpříjemnili opékáním špekáčků a zpěvem s kytarou.

Úterý 18.6 bylo pro mnohé nejnáročnějším dnem. Čekala nás 20-ti km pěší túra na Soláň a zpět. Bylo horko, takže oběd s občerstvením na Horském hotelu Čarták přišel všem vhod. Po návratu a krátkém  odpočinku na Kyčerce studenti pod vedením učitelů trénovali až do večera na středeční závod čtyřčlenných družstev.

Středa, 19.6, den závodu. 12 týmů postupně startovalo u chaty Kyčerka a po fáborcích doběhli ke stanovištím topografie, zdravovědy, paměťového testu (nauč se básničku, utíkej a pak ji správně přednes) a střelby ze vzduchovky na panáčky. Počítal se celkový čas týmu. Všichni se snažili a při vyhodnocení závodu dostali za odměnu pamlsky, vítězové závodu zmrzlinu dle vlastního výběru. Odpoledne se cyklisté na kolech, ostatní vlakem, přesunuli na přírodní koupaliště „Valašský Balaton“, kde jsme se koupali a hráli plážový volejbal. Hezký den zakončil opět táborák se špekáčky.

Ve čtvrtek 20.6 dopoledne byla pro studenty objednána přednáška strážníků Městské policie Zlín. Všem se líbil vycvičený pes, studenti si osahali palné zbraně, ochranné vesty a obdivovali ukázky sebeobrany. Pro velký zájem si někteří znovu vyzkoušeli střelbu ze vzduchovek na terč ve formě panáčků. Po obědě a závěrečném vyhodnocení kurzu cyklisté nasedli na kola, ostatní do autobusu a přesunuli jsme se do Vsetína a následně do Vizovic. V 17:30  z autobusu před školou vystupovali opálení, unavení ale spokojení studenti i učitelé. Velké díky za perfektní organizaci vedoucímu kurzu Mgr. Liboru Kamenářovi.


Mgr. Petr Paštěka