Ve středu 26. 4. 2017 ráno se 43 žáků domova mládeže vydalo na exkurzi do ostravského televizního studia, podívat se, jak vypadá televizní vysílání z druhé strany obrazovky.

Přestože počasí nám nepřálo a už od rána bylo velmi chladno a pršelo, zážitky, které nás čekaly, stály za to.  Prohlídka české televize byla domluvena na desátou hodinu dopoledne. Naše průvodkyně si pro nás přišla na recepci a dlouhými chodbami nás zavedla do televizního studia, ve kterém vznikají Události z regionů. Zde nám nejprve podala zajímavé informace o historii a vývoji televizního vysílání z Ostravy, od jeho složitých začátků až po současnost. Ostravská televize má za sebou již sedesát let svého působení a za tu dobu zde vzniklo mnoho televizních pořadů, seriálů a krásných pohádek. Natáčel se zde např. seriál Rapl, Doktor Martin, pohádka O dvanácti měsíčkách, Tajemství staré bambitky atd.

Po všeobecném úvodu a zajímavostech z natáčení nás průvodkyně seznámila s prací moderátorů, kameramana, zvukaře i režiséra a po té si každý z nás mohl vyzkoušet, jaké to je, sednout si za moderátorský pult před televizní kamerou.


Naše exkurze do televizního zákulisí pokračovala prohlídkou studia, ze kterého se vysílá pořad Sama doma a pořad Dobré ráno. Všechny nás překvapilo, jak je toto studio ve skutečnosti malinké. Na obrazovce vypadá mnohem větší. I zde jsme se mohli posadit na místa moderátorů a prohlédnout a osahat si techniku, která je při vysílání používána..

Dalším místem, kam jsme se směli podívat byla režie a střižna, což ocenili zejména žáci oboru fotograf, kteří nejvíce obdivovali technické zařízení a vybavení všech studií.

Exkurze do České televize byl netradiční zážitek pro každého účastníka. Všichni jsme se dozvěděli spoustu nových věcí a užili si prima den.