Lyžařský výcvik 2022 Praděd

Nejenom učení, ale i sport je součástí života žáků na naší škole.  Letos byl zájem o lyžařský výcvik mezi žáky 1. a 2. ročníků tak velký, že jsme se rozhodli uspořádat celkem dva samostatné turnusy.                                                            

První z nich proběhl v termínu 28.2. – 4.3.2022 a již tradičně jsme jeli na chatu Barborka v Jeseníkách, kde se nám stejně jako v předchozích letech moc líbilo. Ve studentské sestavě, tentokrát výhradně „dívčí“, bylo 28 lyžařek a 4 snowboardistky. Své dovednosti pilovaly na modré sjezdovce přímo u chaty, no a ty zdatnější vyrážely i na náročnější sjezdovky na nedalekou Ovčárnu. Tamní příroda nás hýčkala opravdu nádherným slunečným počasím a také jsme si náležitě užívali přírodní sníh, který je pro tuto chráněnou krajinnou oblast typický. Ve středu odpoledne jsme si dali oddychový den a vyrazili směr vysílač Praděd, který se nachází na vrcholku nejvyšší hory Jeseníků. Někteří z nás poprvé v životě okusili běžky (budeme doufat, že ne naposledy J), jiní šli raději po svých. Za svůj výkon jsme se všichni odměnili výbornými pochutinami ve vyhlášené restauraci Praděd. Pro všechny to byla příjemná změna a počasí bylo opět fantastické, což dokazují i naše fotografie. Návrat z Pradědu na chatu při západu slunce byl prostě úžasný. Poslední den lyžařského výcviku jsme uspořádali malé závody, kde si žákyně poměřily své dovednosti a rychlost při jízdě v brankách.

Za zdárný průběh obou kurzů patří VELKÉ DÍKY především paní učitelce Blažkové a panu učiteli Kamenáři, kteří to vše pro naše žáky a celý lyžařský tým vymysleli a zorganizovali.